وبلاگ سایت

وسایل پذیرایی قهوه

وسایل پذیرایی قهوه

کسانی که از انواع قهوه استفاده می کنند و زیاد به کافی شاپ می روند، خوب می دانند که هر نوع قهوه ای در یک فنجان قهوه خوری با شکل و جنس خاصی سرو می شود و حتی در منزل خود یک سرویس برای سرو آنها دارند. مثلا اینکه قهوه اسپرسو را در فنجان قهوه فرانسه سرو کنید اصلا حرفه ای و جذاب نیست و یا اینکه لاته را در شات اسپرسو بریزید!

پس اگر یک دستگاه اسپرسو ساز خانگی، موکاپات، فرنچ پرس یا قهوه جوش در منزل دارید و علاقه خاصی به نوشیدن انواع مختلف قهوه در خود حس می کنید بهتر است تجهیزات قهوه خوری خود را تکمیل نمایید.

نحوه انتخاب فنجان اسپرسو، انتخاب فنجان آنقدرها هم که در ابتدا فکر می کنید ساده نیست! شاید متوجه شده باشید که همه کافی شاپ ها رویکرد یکسانی ندارند. اندازه، شکل و حتی رنگ فنجان‌های اسپرسو می‌تواند حس دهان، طعم و مهم‌تر از همه درک شما از شات را تغییر دهد. همه اینها برای ایجاد تجربه کامل نوشیدن قهوه ترکیب می شوند.

چه نوع اسپرسو را ترجیح می دهید؟ بسته به اینکه کدام نوع قهوه اسپرسو را ترجیح می دهید، به اندازه و ابعاد فنجان متفاوتی نیاز خواهید داشت. تطبیق نوشیدنی خود با اندازه صحیح فنجان اولین قدم است.

اندازه فنجان اسپرسو چیست؟ چرا یک فنجان اسپرسو اینقدر کوچک است؟ فنجان اسپرسو اندازه فنجان اسپرسو بین 60 تا 90 میلی لیتر است، اگرچه فنجان های کوچکتر برای اسپرسوهای تکی و بزرگتر برای اسپرسوهای دونفره را خواهید دید. این فقط در هر دو مورد فضای کافی برای قرار دادن قهوه با حداقل فضای باقی مانده در بالا است. دلایل زیادی برای کوچک بودن فنجان های اسپرسو وجود دارد، اما ما در اینجا فقط به دو نکته اصلی می پردازیم. اول، یک فنجان کوچکتر به گرم نگه داشتن شات کمک می کند. سطح نسبتاً کوچکی که در معرض هوا قرار می گیرد این موضوع را تضمین می کند. همچنین، ایجاد یک شکاف کوچک در بالای قهوه باعث می‌شود که قهوه‌خور همزمان با نوشیدن شات هوا وارد هوا شود، که برای دریافت کامل‌ترین طعم بسیار مهم است.

آیا به یک نعلبکی اسپرسو نیاز دارید؟ فقط در صورت ریختن قهوه به یک نعلبکی اسپرسو نیاز دارید. در نهایت، این به شما بستگی دارد، اما مزایای مشخصی برای استفاده از نعلبکی اسپرسو وجود دارد. اول، مثل همه نعلبکی ها، اگر (خدای ناکرده) اسپرسوی خود را بریزید، خوشحال خواهید شد که از یکی از آن استفاده کرده اید. خالی کردن یک نعلبکی بسیار ساده تر از خشک کردن لپ تاپ است. دوم، فنجان‌ها و لیوان‌های اسپرسو می‌توانند ظریف باشند، و اگر نعلبکی آن را خراب کنید، آسیب زیادی به آن محدود می‌شود.

1-فنجان سرامیکی و فنجان قهوه ظروف سنگی 

 فنجان های کلاسیک برای گرم نگه داشتن  قهوه داغ (یا سرد دم کردن قهوه) طراحی شده اند و باید محکم و بادوام باشند و در برابر استفاده منظم و تصادفات گاه به گاه مقاومت کنند. به همین دلیل، فنجان های سرامیکی و فنجان های سنگی در خانه، محل کار و احتمالاً غذاخوری مورد علاقه شما رایج است. اتلاف گرما کند است، آنها به راحتی لکه نمی شوند و در حفظ گرما برای مدت طولانی شگفت انگیز هستند. آنها همچنین قابل استفاده در مایکروویو و ماشین ظرفشویی هستند، بهترین لیوان برای افرادی که عاشق راحتی هستند.

2-فنجان های قهوه شیشه ای

همه چیز در شیشه طعم بهتری دارد و قهوه نیز تفاوتی ندارد. فنجان های قهوه شیشه ای و فنجان های اسپرسو در مورد سرو نوشیدنی قهوه مورد علاقه شما مزایای زیادی دارند. شیشه، مانند سرامیک، هیچ طعم قبلی را حفظ نخواهد کرد – که برای لذت بردن از بهترین قهوه بسیار مهم است. شیشه برای حفظ گرما بسیار مناسب است، به همین دلیل است که می توانیم از شیشه در خانه های خود استفاده کنیم. شیشه پایدار، قابل بازیافت و تولید نسبتاً ارزان است. همچنین اغلب سخت‌تر از چینی است، به این معنی که یک لیوان قهوه شیشه‌ای با دیواره ضخیم باید بتواند در برابر استفاده مکرر و حتی افتادن عجیب روی زمین مقاومت کند.

3-فنجان قهوه ترک

فنجان های قهوه ترک کوچک، اغلب تزئین شده و به طور کلی فاقد دسته، یک سبک سنتی تر است که هنوز در ترکیه و در سراسر خاورمیانه استفاده می شود.

4-فنجان قهوه دو جداره

فنجان های قهوه دو جداره بهترین عایق هستند. از دو دیوار سرامیکی یا شیشه ای استفاده می شود که در بین آنها یک خلاء وجود دارد. این حداکثر مقدار گرما را حفظ می کند، که بدیهی است برای قهوه شما عالی است.

5-فنجان قهوه قرانسه

قهوه فرانسه (در بعضی کشورها به آن قهوه قطره ای یا فیلتردار گفته می شود)  بخاطر طعم ملایمی که دارد در حجم بیشتری سرو می گردد درواقع رقیق به نظر می آید و برای وعده های صبحانه بسیار مناسب است؛ برای فنجان قهوه خوری فرانسه به حجمی اندازه 5/5 الی5/6 اونس نیاز داریم.

6-فنجان قهوه عربی

سرو و نوشیدن قهوه عربی آداب خاصی در عربستان و جنوب ایران دارد به همین خاطر در میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است، فنجان قهوه خوری عربی مانند اسپرسو دارای حجمی کم و بین 3 تا 5/3 اونس می باشد و تفاوتش با قهوه اسپرسو این است که گرد و بدون دسته می باشد.

7-لیوان قهوه ملامینه

شکستن ملامین عملاً غیرممکن است، به طوری که لبه آن را به سرامیک، شیشه و چینی می دهد، ضد خش است و عایق خوبی است تا فنجان قهوه شما به سرعت سرد نشود. این تمام چیزی است که برای یک لیوان قهوه خوب نیاز دارید.


لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است

متن تست

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است

متن تست

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است

آدرس ما :

تهران، خیابان سعدآبادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *