تفاوت های اصلی پودر قهوه و قهوه فوری

در یک نگاه کلی تفاوت پودر قهوه و قهوه فوری این است که شما باید پودر قهوه را دم کنید ولی قهوه فوری احتیاجی به دم آوری ندارد. پودر قهوه گرانتر است و از لحاظ کیفیت دانه، طعم و میزان کافئین از قهوه فوری بهتر است. قهوه فوری مدت ماندگاری بهتری دارد و درست کردن آن آسان تر است. اغلب افراد پودر قهوه را به دلیل طعم و کیفیت خوب آن به قهوه فوری  ترجیح می دهند. در اینجا به تفاوت های جزئی تر این دو نوع قهوه اشاره میکنیم.

ادامه مطلب

وسایل پذیرایی قهوه

کسانی که از انواع قهوه استفاده می کنند و زیاد به کافی شاپ می روند، خوب می دانند که هر نوع قهوه ای در یک فنجان قهوه خوری با شکل و جنس خاصی سرو می شود و حتی در منزل خود یک سرویس برای سرو آنها دارند. مثلا اینکه قهوه اسپرسو را در فنجان قهوه فرانسه سرو کنید اصلا حرفه ای و جذاب نیست و یا اینکه لاته را در شات اسپرسو بریزید!

ادامه مطلب

روش ها و ابزارهای دم آوری قهوه

در این قسمت از رایج ترین روشها برای دم آوری قهوه تا مبهم ترین آنها ما همه روش هایی که میتوانید قهوه را دم کنید توضیح خواهیم داد. در دم آوری قهوه روش های سنتی میتوانند به دو دسته اصلی تقسیم بندی شوند: روش غوطه وری و دستگاهی. در زیر دستگاه هایی که میتوان با این دو روش با آنها قهوه دم کرد را نشان داده ایم.   

ادامه مطلب